Чернелицька середня загальноосвітня школа бере початок з 1944 року. Протягом 1944-47 навчальних років в школі навчалися тільки учні І-VII класів. Старша школа в даний період не функціонувала через відсутність школярів. Тільки в 1947 р. відбувся перший випуск 10 класу. Згодом в школі було створено бібліотеку з фондом 1070 книг. В 1949-50 н. р. працювало вже 16 класів з кількістю учнів - 446, обладнано хімічний, фізичний кабінети, шкільну майстерню в якій було 18 верстатів по дереву і 1 токарний верстат. В школі працювали гуртки: хімічний ,хоровий, танцювальний,духовий.
Директорами Чернелицької десятирічки після встановлення радянської влади були:
1945-1946 рр. -Грузін Ганна Іванівна;
1946-1953 рр. -Каліушенко Іван Терентійович;
1953-1954 рр. - Бабенко Тетяна Олександрівна;
1954-1955 рр. - Гришак Микола Іванович;
1955-1956 рр. - Баглай Віталій Петрович;
1956-1959 рр. - Сеник Петро Михайлович;
1959-1976 рр. - Недільський Василь Якович;
1976-1994 рр. - Семовоник Дмитро Михайлович.
З 1994 року навчальний заклад очолює Білецька Ганна Зіновіївна
Чернелицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є однією з найсучасніших шкіл Городенківського району. У 60-х роках минулого сторіччя школа складалася з 13 споруд старої австрійське та польської забудови. Тодішній директор навчального закладу Василь Якович Недільський добився виділення коштів для проектування та будівництва школи на 1000 учнівських місць. У 1968 році розпочалися будівельні роботи. Наприкінці серпня 1973 року школа з їдальнею на 400 місць, актовим залом на 600 місць, просторим спортивним залом, майстернями, водопроводом та внутрішніми туалетами і каналізацією була здана в експлуатацію. Загальна вартість будівельно-монтажних робіт становила 1 мільйон радянських карбованців.
Нове приміщення школи введено в експлуатацію в 1973 році завдяки старанням та наполегливості колишнього її директора Недільського Василя Яковича. На той час це було одне з найкращих шкільних приміщень в Івано-Франківській області. Сьогодні в навчальному закладі навчається 169 учнів працює 40 педагогів, з них 7 мають звання «учителя-методиста», 8 – «старшого вчителя», 70 відсотків є вчителями вищої категорії.
Вчителі школи беруть участь в районних та обласних конкурсах «Вчитель року » .
Навчальний заклад очолює відмінник народної освіти України Білецька Ганна Зіновіївна, її заступниками працюють Милимука Ольга Іванівна та Тузик Майя Василівна.
Навчально-виховний процес у школі здійснюється на високому ідейному та навчально-методичному рівні. Адміністрація школи приймає необхідні заходи щодо належного забезпечення закладу навчальною літературою, підручниками, технічними засобами навчання, комп'ютерами. Директор користується заслуженим авторитетом не тільки у педагогічного колективу, учнів та їх батьків, але також і у жителів селища. Вона тричі обиралася депутатом Городенківської районної ради.
Багато учнів школи є переможцями районних , обласних та всеукраїнських предметних олімпіад. Навчальний заклад прославила талановита, слабо зряча співачка Діана Каглян. Вона володарка гран-прі Всеукраїнського конкурсу для дітей з обмеженими можливостями в номінації „Народна творчість-2004", пісенних фестивалів „Золотий тік-2006" і „Захід XXI століття - 2006", лауреат районної премії ім. Л. Мартовича 2006 року, гран-прі фестивалю „Пісенні медобори-2007" в місті Гусятин Тернопільської області, першої премії пісенного фестивалю „Хотинський піснецвіт" в м. Хотин Чернівецької області та інших республіканських та місцевих пісенних фестивалів, а з 2013 р. працює вчителем історії.
У навчальному закладі функціонує історико-краєзнавчий музей, який заснований відповідно до наказу № 75 03.02.1958 року. Ініціатором його створення був вчитель історії Кудибін Остап Омелянович. З 1969 року музеєм завідувала відмінник народної освіти, вчитель-методист Випасняк Розалія Григорівна. Головне завдання шкільного музею - допомога педагогічному колективу у підвищенні успішності і поглибленні якості знань дітей, розвитку їх здібностей, в утвердженні національної самосвідомості, вихованні підростаючого покоління в дусі патріотизму, гордості за свій рідний край, народ.
З цією метою члени ради музею під керівництвом Микитюк О.К збирають, зберігають та досліджують пам'ятки історії та культури, речові, документальні та інші матеріали з історії краю, створюють експозиції, стаціонарні та пересувні виставки, на базі яких проводиться науково-освітня й ідейно виховна робота в школі.
Працівниками музею проводиться масово-краєзнавча робота серед школярів та жителів селища.
За успіхи у підвищенні ефективності навчально-виховного процесу, роботу з формування та збереження музейного фонду, пропаганди пам'яток природи, історії і культури згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 13.06.05 №353 шкільному музею присвоєно почесне звання „Зразковий музей".
Більше 10 років при Чернелицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів працює осередок молодіжної організації „Пласт", з рядів якої вийшло не одне справжнє, національно свідоме покоління українців. Сьогодні організація об'єднує 18 членів. Пластуни відзначаються серед інших учнів дисциплінованістю, сумлінним ставленням до навчання, уважністю, старанністю, доброзичливістю, фізичним розвитком, спортивною майстерністю та патріотизмом.
Пластуни є активними учасниками шкільного життя селища. Вони проводять конференції, бесіди за круглим столом, зустрічі з ветеранами війни та національно-визвольних змагань.
До річниці УПА юнаки та юначки організації організували вечір пам'яті
„У терновий вінок героям" та зустріч з воїнами УПА. Організація є учасником Всеукраїнської краєзнавчої акції „Збережемо пам'ять про подвиг" по збору матеріалів про учасників Другої світової війни та воїнів УПА. На основі зібраних матеріалів ними оформлено «Книгу пам'яті», яка зберігається у місцевому краєзнавчому музеї.
Пластуни також займаються шефською роботою, надаючи посильну допомогу вдовам ветеранів війни та УПА, одиноким громадянам та інвалідам.
Основним у праці пластунів є культ матері, вчителя, ровесника. Найцінніша риса - любов до отчого дому, рідної школи, славного краю над Дністром, до своєї держави - України.
Шкільна пластова організація підтримує тісні зв'язки з пластунами інших країн. Нею налагоджено співпрацю з одним із керівників міжнародного пластового руху, уродженкою м. Городенки, мешканкою Австралії п. Л. Цюрах, яка надає необхідну методичну та матеріальну допомогу юним чернелицьким пластунам.
У різні періоди в Чернелицькій СШ працювали такі досвідчені педагоги:
Семовоник Д.М. - директор школи, відмінник народної освіти. В 1987 році за успіхи в педагогічній діяльності нагороджений орденом Трудового Червоного прапора.
Пилипчук Л.І. - вчитель німецької мови, вчитель-методист, довгий час був заступником директора по навчальній роботі;
Носко Р.І. - вчителька початкових класів, відмінник народної освіти, кавалер ордена Трудового Червоного Прапора;
Гнатчук Н.В. - колишній заступник директора по виховній роботі, відмінник народної освіти;
Каглян Л.В, - вчителька німецької мови, вчитель-методист;
Качмар Н.В, - вчителька початкових класів, відмінник народної освіти;
Максимів Г.М. - відмінник народної освіти;
Бундзяк В.Ю. - вчитель фізики, старший вчитель;
Мадрига Ю.І. - вчитель інформатики, вчитель-методист;
Макарук Марія Олексіївна, вчитель історії, вчитель – методист;
Випасняк Розалія Григорівна, вчитель історії, вчитель – методист;
Кобевко О.Г. - вчитель хімії, сорівський вчитель, відмінник народної освіти.
Сьогодні їхні традиції продовжують колишні учні:
Блошко Наталія Іванівна - вчитель української мови і літератури, вчитель-методист;
Івоняк Марія Іванівна - вчитель зарубіжної літератури, вчитель-методист;
Власійчук Оксана Іванівна - вчитель зарубіжної літератури, вчитель-методист;
Качмар Світлана Петрівна - вчитель хімії, вчитель-методист;
Липка Світлана Іванівна – вчитель біології, вчитель-методист.
Гордістю Чернелицької середньої школи є відомі вчені, політики, освітяни, лікарі, офіцери, якими гордиться не тільки навчальний заклад, а все селище:
Давимука С.А., Мицкан Б.М., Стецюк П.Б., Венгринович Р.Д., Курилюк І.В., Будзик Г.П., Мицкан М.А.,Нагірний В.М., Сеник Б.М. та ін.
Коментарi